FEL ČVUT vyvinula robotickou stavebnici pro mladé programátory. Stavebnice Brian byla navržená speciálně pro potřeby populární Robosoutěže. Jde ale také o samostatný produkt, který si může koupit každý fanoušek robotiky a programování od 10 let, ideální je i pro střední školy jako výuková pomůcka. Jádro stavebnice tvoří programovatelná řídicí jednotka, kterou vyvinul tým z FEL ČVUT ve spolupráci s průmyslovými partnery. Stavebnici
… více »Ubuntu bude pro testování nových verzí vydávat měsíční snapshoty. Dnes vyšel 1. snapshot Ubuntu 25.10 (Questing Quokka).
Společnost Netgate oznámila vydání nové verze 2.8.0 open source firewallové, routovací a VPN platformy pfSense (Wikipedie) postavené na FreeBSD. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Byla vydána nová verze 6.16 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Tor Browser byl povýšen na verzi 14.5.3. Linux na verzi 6.1.140. Další změny v příslušném seznamu.
Člověk odsouzený za obchod s drogami daroval letos ministerstvu spravedlnosti 468 kusů kryptoměny bitcoin, které pak resort v aukcích prodal za skoro miliardu korun. Darováním se zabývá policejní Národní centrála proti organizovanému zločinu (NCOZ). Deníku N to potvrdil přímo ministr spravedlnosti Pavel Blažek (ODS). Podle resortu bylo nicméně vše v souladu s právem.
Svobodný a otevřený multiplatformní editor EPUB souborů Sigil (Wikipedie, GitHub) byl vydán ve verzi 2.5.0. Stejně tak doprovodný vizuální EPUB XHTML editor PageEdit (GitHub).
Na základě národního atribučního procesu vláda České republiky označila Čínskou lidovou republiku za zodpovědnou za škodlivou kybernetickou kampaň proti jedné z neutajovaných komunikačních sítí Ministerstva zahraničních věcí ČR. Tato škodlivá aktivita, která trvala od roku 2022 a zasáhla instituci zařazenou na seznam české kritické infrastruktury, byla provedena kyberšpionážní skupinou APT31, veřejně spojovanou se zpravodajskou službou Ministerstvo státní bezpečnosti (MSS).
Google Chrome 137 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 137.0.7151.55 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 11 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Byl vydán AlmaLinux OS 10 s kódovým názvem Purple Lion. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Na rozdíl od Red Hat Enterprise Linuxu 10 nadále podporuje x86-64-v2.
Byl vydán Mozilla Firefox 139.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 139 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Firmy Stickfish a PeoplePlace si dovolují oznámit spuštění nového portálu prace.abclinuxu.cz. Žádosti návštěvníků linuxového portálu www.abclinuxu.cz o vytvoření nové služby - burzy pracovních nabídek, nezůstaly bez odezvy. Ve Stickfish jsme podrobně analyzovali požadavky čtenářů, situaci na trhu i reálnost jednotlivých návrhů a výsledkem je nový pracovní portál zaměřený převážně na oblast IT. Nechceme se omezit jen na nabídky přímo související s Linuxem, nicméně chceme být prvním místem na českém internetu, kde je budete hledat (či nabízet).
Portál prace.abclinuxu.cz je místem, kde se střetává poptávka s nabídkou v oblasti pracovních pozic. Firmy mohou po registraci několika snadnými kroky vložit poptávku po nových zaměstnancích a to jak v trvalém pracovním vztahu (hlavní, vedlejší pracovní poměr), tak i dočasném (brigády, práce na živnostenský list).
Jasnou výhodou pro firmy je přesné cílení návštěvníků. Náš portál navštěvují hlavně muži (99%), s minimálně středoškolským vzděláním (SŠ 41%, VŠ 49%) v produktivním věku (20-25 - 43%, 26-29 - 22%, 30-40 let - 19%). Pokud jde o bydliště, návštěvníci pocházejí ze všech regionů Česka, ale i ze Slovenska, dalších států Evropské unie a dokonce i Kanady. Nejčastěji se ale z ČR objevuje Praha (20%), Jižní Morava (13%) a Středočeský kraj (9%). Vaše poptávky budou zdarma rotovat na serveru www.abclinuxu.cz.
Vysoký počet pracovních nabídek, intuitivní hledání i možnost vložení nabídky v podobě životopisu patří mezi služby určené občanům. Mimoto budeme zveřejňovat články týkající se hledání zaměstnání, pracovně-právních vztahů i řešení každodenních situací, se kterými se můžete setkat. Chceme být místem, na které se budete s důvěrou obracet, místem, kde určitě najdete vaše nové zaměstnání.
Dnešním dnem jde portál prace.abclinuxu.cz do ostrého provozu. Dovolíme si parafrázovat nesmrtelný výrok na Nic není dokonalé a týká se to i tohoto portálu. Pokud najdete nějakou chybku nebo máte námět na vylepšení, dejte nám prosím vědět na emailové schránce prace zavináč abclinuxu.cz. Děkujeme.
Portál prace.abclinuxu.cz provozuje firma Stickfish s.r.o., dodavatel kvalitních RISC serverů a internetových řešení ve spolupráci s personální agenturou PeoplePlace, držitelem certifikace EN ISO 9001.
Nástroje: Tisk bez diskuse
Tiskni
Sdílej:
Zvacsa zadane Kateřinou Kalkusovou - abclinuxu@peopleplace.cz. Neviem. Mne sa to nelubi. A uz som jej to mailom napisal.